Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Pawłowicz, Departament Klienta Indywidualnego, PKO Bank Polski

Zarówno karty debetowe, jak i kredytowe służą do regulowania bieżących płatności w sklepach, punktach usługowych oraz do wypłaty gotówki z bankomatów. Wyjeżdżając zagranicę warto sprawdzić, czy tam, gdzie się wybieramy będziemy mogli płacić posiadanymi przez nas kartami, chodzi o organizacje płatnicze: Visa lub MasterCard.

To ważne, ponieważ w niektórych krajach sieć punktów akceptacji kart jednej z tych organizacji może być bardziej rozbudowana a drugiej zupełnie odwrotnie. Najlepiej jest więc mieć dwie karty, np. debetową i kredytową, dwóch różnych organizacji. Warto jednak pamiętać o jednej głównej zasadzie – do płatności np. w sklepach nadają się obie karty, ale debetową bardziej opłaca się dokonywać wypłat z bankomatów.

Rachunek walutowy w PKO Banku Polskim jest rozwiązaniem na pewno dla osób zarabiających oraz prowadzących rozliczenia i płatności w walucie innej niż złoty, jak również dla tych, którzy często podróżują po świecie. Posiadanie takiego rachunku daje łatwy, szybki i przede wszystkim bezpieczny dostęp do zgromadzonych środków – zarówno w kraju jak i zagranicą, a także za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO.