Loading the player ...

Wypowiedź: Anna Różyk, dietetyk współpracujący z marką Tymbark

Termometr pokazuje ponad 30 stopni, nie chce się nic poza ochłodą. Jej można szukać także w tym, co spożywamy np. niektóre smaki owocowych soków ugaszą pragnienie i spowodują, że poczujemy się lepiej.

Soki z owoców cytrusowych zawierają więcej kwasów organicznych, dzięki nim są bardziej orzeźwiające. Schłodzone przed spożyciem lepiej spełniają swoją rolę – mówi Anna Różyk, dietetyk współpracujący z marką Tymbark.

Wybierać można spośród różnych smaków np. grejpfrut różowy, biały, może to być sok pomarańczowy. Poza ochłodą jest to również sposób na nawodnienie organizmu i dostarczenie mu niezbędnych składników.

Sok to produkt naturalny. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Zabronione prawem polskim i unijnym jest dodawanie konserwantów, barwników czy aromatów innych niż te, które zostały odebrane w procesie wytwarzania. Dlatego też jest to idealna porcja warzyw i owoców. Znajdziemy tam bogactwo soli mineralnych jak i antyoksydantów – dodaje Anna Różyk.

Według badań Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN) przeciętny Polak spożywa około 17,5 litra soków rocznie. Największą popularnością cieszy się sok pomarańczowy, warzywny, trzecie miejsce zajmuje sok jabłkowy, natomiast sok grejpfrutowy znalazł się na czwartym miejscu.