Loading the player ...

Wypowiedź: Anna Sadowska, prezes zarządu urzadzamypodklucz.pl

Dobrze dobrane oświetlenie ma duży wpływ na zdrowie oraz samopoczucie każdego człowieka. Dzięki niemu unika się wytężania wzroku, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko chorób oczu, czy też pogorszenia wzroku. Rozmieszczenie lamp i żyrandoli ma także wpływ na klimat i charakter pomieszczenia, sprzyja efektywnej pracy i nauce oraz stwarza komfortowe warunki do odpoczynku.

Jeżeli chodzi o strefy techniczne, na pewno musimy zadbać o dobre doświetlenie wszystkich miejsc roboczych, czyli takich w których planujemy czytać lub dzieci będą się uczyć. Po wejściu do mieszkania potrzebujemy miejsca, które bardzo łatwo będzie na nas dostępne i będziemy mogli się w nim poruszać. Modnym rozwiązaniem są czujki ruchu. W ciągu dnia w strefie wejściowej raczej nie chodzimy cały czas, więc to nie będzie tak, że takie urządzenie będzie nas denerwowało. Natomiast kiedy wchodzimy z siatkami w rękach, z zakupami to będzie bardzo wygodne – mówi newsrm.tv Anna Sadowska, prezes zarządu urzadzamypodklucz.pl

Warto pamiętać o dobrym oświetleniu kuchni i łazienki. Jak mówi newsrm.tv ekspertka, strefa robocza w kuchni powinna być doświetlona dobrze. Warto, aby blat kuchenny był w pełni oświetlony. Ułatwi to np. zrobienie wieczorem kanapki czy czegoś do picia. Wadą, którą często popełniają klienci jest użycie jako jednego oświetlenia strefy kuchennej lampek, które znajdują się nad szafkami górnymi. Anna Sadowska dodaje, że takie oprawy mogą być dobrym rozwiązaniem dekoracyjnym.