Loading the player ...

Wypowiedź: Justyna Sikorska-Krupowicz, behawiorysta haudoyoudo.pl

Czworonogi zimą nie mają lekko. Jako właściciele musimy odpowiednio zadbać o swojego pupila zimą, przystosować legowisko i zastanowić się jak długi spacer będzie odpowiedni.

Zimą powinniśmy szczególnie zadbać o nasze psy. W tym okresie dieta powinna być bardziej kaloryczna dla psów mieszkających na zewnątrz. W konsultacji z weterynarzem możemy podawać witaminy psu.

– Przede wszystkim trzeba dbać o ogólny komfort psa. Psy także chorują na przeziębienia, kaszel – dlatego należy dokładnie wycierać je po spacerze, dbać o dobór dobrej karmy w odpowiedniej temperaturze, stały dostęp do wody – komentuje Justyna Sikorska-Krupowicz, behawiorysta haudoyoudo.pl.

Musimy obserwować naszego pupila jak reaguje na niskie temperatury i kierować się zdrowym rozsądkiem. Warto pamiętać, żeby legowisko psa nie było przy kaloryferze, ponieważ następuje gwałtowna zmiana temperatury – z bardzo ciepłego pomieszczenia wychodzi na mróz.

– Spacery powinny być takie jakie pies lubi, czyli jeśli jest hartem włoskim i nie przepada za niską temperaturą to powinien nosić ubranie, a długość przebywania na zewnątrz skróćmy do minimum. Jeżeli lubi mróz, a najczęściej psy lubią mróz bardziej niż upał, to spacery mogą być długie – dodaje behawiorystka.