Loading the player ...

Wypowiedź: Kasia Bigos, ambasadorka marki Reebok

Gofry, lody, przysmaki regionalne… W wakacje ciężko odmówić sobie spróbowania wielu posiłków. Skutkuje to niestety przybraniem na wadze. Zbędne kilogramy można jednak w prosty sposób zrzucić.

– Wakacje się skończyły, ale mamy jeszcze wrzesień, który zapowiada się bardzo ciepły. Nie rezygnujmy z tych aktywności, które możemy jeszcze wykonywać na zewnątrz. Jest przyjemnie, a nawet przyjemniej, bo nie ma już takich upałów. Biegajmy, wykorzystujmy grupowe zajęcia organizowane w plenerze – mówi newsrm.tv Kasia Bigos, ambasadorka marki Reebok.

Wakacje mają to do siebie, że trochę sobie odpuszczamy dietę i korzystamy z uroków wypoczynku i wakacyjnego luzu i jemy lody, ciasteczka. Jednak to później może odbić się na naszym wyglądzie. Żeby wrócić po wakacjach do wcześniejszej formy warto przestrzegać kilku zasad.

– Powrót do formy powinniśmy zacząć od prawidłowej, zdrowej i zbilansowanej diety. Jeżeli będziemy trzymać dietę regularnie trenować to powrót do wcześniejszej wagi nie będzie taki straszny – dodaje Kasia Bigos. Warto też wykorzystywać okazję np. dużo chodzić, zamiast wsiadać do windy lepiej wybrać schody.

– Efekty pracy zawsze będą zależały od tego czy ktoś trzyma dietę czy nie. Jeżeli nawet będziemy ćwiczyć bardzo, bardzo intensywnie i zrezygnujemy z diety to efekt może być mizerny nawet po miesiącu. Natomiast jeżeli zaczniemy odżywiać się prawidłowo i będziemy trenować systematycznie to gwarantuje, że już po kilku tygodniach efekt będzie zauważalny – wyjaśnia ambasadorka marki Reebok.