Loading the player ...

Wypowiedź: Magdalena Czyrynda-Koleda, specjalista ds. żywienia człowieka, Dietosfera

Po lody chętnie sięgamy latem. Łączymy je ze słodkościami, kupujemy je w waflu, gałkach, dużych opakowaniach czy na patyku. Trzeba uważać, aby lody, które kupujemy nie były wcześniej rozmrażane i zamrażane ponownie, ponieważ zjedzenie takiego produktu może powodować zatrucie.

Jak mówi newsrm.tv Magdalena Czyrynda-Koleda, specjalista ds. żywienia człowieka, Dietosfera, zanim kupimy lody należy im się dokładnie przyjrzeć. Wybierając je w sklepie, powinniśmy sprawdzić, czy ich powierzchnia jest gładka, jednolita i bez kryształków. Konieczne jest również upewnienie się, czy nie upłynął termin przydatności do spożycia tego letniego przysmaku.

Lody, które zabieramy do domu, najlepiej przetransportować w izotermicznej torbie na mrożonki, szczególnie w czasie upałów. Jeśli jej nie mamy, postarajmy się dowieźć je do domu jak najszybciej. Raz rozmrożonych nie należy ponownie zamrażać, ponieważ sprzyja to rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Jedząc roztopione i ponownie zamrożone lody, możemy zarazić się salmonellą.