Loading the player ...

Wypowiedź: Barbara Żerdzicka, ekspert ds. kolekcji w Black Red White.

Klimatyczny nastrój ma wyjątkowe znaczenie zwłaszcza podczas długich, zimowych wieczorów. Świece i świeczniki to jeden z głównych elementów wystroju domu, który tworzy niepowtarzalną aurę. Światło świeczek nie tylko dodaje uroku mieszkaniu, ale także wpływa optymistycznie na samopoczucie domowników.

– Bardzo modne ostatnio jest wykorzystywanie świec w ciemnych odcieniach np. szarości, ciemnych brązów, czerni, co być może jest inspiracją nowego trendu neo gothic, który pojawia się już w naszych wnętrzach – mówi newsrm.tv Barbara Żerdzicka ekspert ds. kolekcji z Black Red White.

Świece, świeczniki oraz lampiony sprawdzają się doskonale zarówno w trakcie romantycznej kolacji, jak i rodzinnego obiadu. Drobne elementy, które w niezwykły sposób odmieniają nakrycie stołu, są dopełnieniem całej zastawy.

Odpowiednio dobrany design świeczników pozwala stworzyć wysmakowane aranżacje, a oprawa świetlna wydobywająca się z małych promyków kreuje magiczne chwile.

W trakcie kolacji doskonale sprawdzą się szklane świeczniki na długich nóżkach – dodadzą nakryciu elegancji, a światło padające przez szkło będzie się mienić wyjątkowym blaskiem. Podczas wspólnych, codziennych obiadów warto ustawić kilka mniejszych, ceramicznych świeczników, które skomponują się z zastawą.