Loading the player ...

Wypowiedź: Sabina Kornblit, Eniro Polska

Dla wielu osób powrót do domu oznacza pokonanie samochodem setek czy nawet tysięcy kilometrów, często po zatłoczonych polskich drogach. Zanim wy­ru­szy­my warto zadbać o nasze bezpieczeństwo. Po pierwsze należy przygotować pojazd oraz odpowiednio spakować bagaż. Ważne jest również za­pla­no­wanie podróży, zadbanie o odpowiedni od­po­czyne­k, a także zaopatrzenie się w rzeczy przydatne w drodze.

Jak mówi newsrm.tv Sabina Kornblit z Eniro Polska, bezpieczeństwo na drogach to temat wciąż aktualny, szczególnie w trakcie powrotów z wakacji. W tym czasie na drogach, szczególnie w regionach turystycznych pojawia się więcej pojazdów niż zwykle. Wiele osób chce jak najszybciej dotrzeć do domu, jednak zbytni pośpiech, brak rozwagi i brawura to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach wypadków samochodowych. W przypadku długich podróży, także zmęczenie kierowcy jest częstym powodem wypadków.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w te wakacje doszło już do około 5000 wypadków na polskich drogach, w których zginęło blisko 400 osób, a niecałe 6000 zostało rannych. Policja zatrzymała też blisko 15 000 pijanych kierowców. O tym jak bezpiecznie wrócić z wakacji i jak przygotować auto do długiej podróży powiedziała newsrm.tv Sabina Kornblit z Eniro Polska.