Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Grzemski, Brand Manager OTOMOTO.

Kombi w kolorze czarnym – to najczęściej poszukiwany typ samochodu. Czego jeszcze szukamy w używanym aucie? Dużego przebiegu – pokazały wyniki rankingu „Internetowy Samochód Roku 2016”.

– Kolejne trendy, które obserwujemy to, to że ludzie poszukują samochodów z coraz większym przebiegiem. Teraz już nie boją się przebiegu i widzą, że przebieg to nie jest wszystko. Ważny jest stan techniczny pojazdu – mówi newsrm.tv Piotr Grzemski, Brand Manager OTOMOTO.

Zdecydowanie najczęściej w serwisie wystawiane na sprzedaż w 2016 r. były wersje w nadwoziu sedan (50,7%), nieco rzadziej kombi (34,4%). W serwisie najczęściej pojawiały się ogłoszenia dotyczące wariantów z silnikiem Diesla – 46,9%.

Niespodzianek nie było – Polacy kupujący auto używane najchętniej wybierają niemiecki marki.Od 2015 r. nie zmieniły się dwa pierwsze miejsca. Stawce przewodzą Volkswagen i Audi.

Marki BMW i Opel zamieniły się miejscami. Teraz to bawarski producent znajduje się na podium. Po jednej pozycji straciły Toyota oraz Renault. W 2016 r. sporo na popularności zyskały Mercedes-Benz i Citroën, marki, które wcześniej znajdowały się w drugiej dziesiątce. Tym razem w TOP 10 nie znalazły się Peugeot i Fiat.

Tab.1. Najczęściej poszukiwane marki na rynku wtórnym w 2016 roku.

 

2016

  1

Volkswagen

2

Audi

3

BMW

4

Opel

5

Ford

6

Mercedes-Benz

7

Toyota

8

Renault

9

Škoda

10

Citroën

Polskie youngtimery

W tym roku po raz pierwszy serwis przygotował zestawienie najczęściej poszukiwanych klasycznych polskich samochodów.

 

Tab.1. Najczęściej poszukiwane “polskie klasyki” w 2016 roku.

 

2016

1

 Fiat 126p

2

 Fiat 125p

3

 Polonez

4

FSR Tarpan

5

FSC Żuk

6

ZSD Nysa

7

FSO Warszawa

8

FSO Syrena

To już szósta edycja raportu pt. Internetowy Samochód Roku. W oparciu o dane wyszukań pojazdów w największym serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce sprawdziliśmy, które marki i modele cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników OTOMOTO w 2016 roku. Ranking obejmuje nie tylko samochody osobowe, ale również pojazdy nowe, dostawcze, ciężarowe, rolnicze oraz budowlane.