Loading the player ...

Wypowiedź: Tomasz Okurowski, Connected Life Magazine

Dom sam ochroni się przed włamywaczem? Dzięki nowym technologiom jest to możliwe, ograniczeniem jest grubość portfela i pomysłowość właścicieli. Włamywacz zanim zdecyduje się okraść dom przez jakiś czas go obserwuje. Jeśli zauważy najdrobniejszy ruch czy aktywność w domu, rezygnuje ze swojego planu. 

W czasach kiedy wystawiamy swoją prywatność na wyjątkową próbę, ponieważ znacznie więcej osób może zobaczyć co robimy, gdzie się znajdujemy to każda forma dodatkowego zabezpieczenia naszego mienia jest warta rozważenia – mówi newsrm.tv Tomasz Okurowski z Connected Life Magazine.

Jak dodaje Tomasz Okurowski, dom inteligentny może pozorować naszą obecność. I to na tyle skutecznie, że osoby znajdujące się na zewnątrz będą miały wrażenie jakby w poszczególnych pomieszczeniach tętniło normalne życie. W ramach symulacji żaluzje podniosą się rano, a wieczorem zasuną. Ponadto od czasu do czasu ruszą się zasłony. Automatyka uruchomi także telewizor, światła oraz radio. Czy takie rozwiązania staną się w Polsce popularne?