Loading the player ...

Wypowiedź: Magda Stępień, wizażystka, Dr Irena Eris PROVOKE

Podkład to podstawa makijażu. Niestety, źle dobrany fluid może sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska,  nasze niedoskonałości będą bardziej widoczne, a nawet postarzy nas o kilka lat. Na co zwracać uwagę przy wyborze podkładu?

– Jeżeli podkład będzie miał zły kolor, to nigdy nie będzie na nas dobrze wyglądał. Najważniejszą rzeczą jest, aby wypróbować fluid nie na naszej dłoni, lecz na naszej twarzy – mówi newsrm.tv Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris PROVOKE. Najlepszym miejscem na wypróbowanie podkładu jest kość szczęki, na granicy policzka i szyi, ponieważ tam kolor powinien się najlepiej wtapiać w skórę. Dodatkowo warto pamiętać, aby wybierać fluid o pół tonu jaśniejszy od naszej cery, ponieważ w ciągu dnia będzie się on utleniał i ciemniał.

Polki często mają zaróżowioną cerę, której powodem mogą być widoczne naczynka lub inne problemy skórne, jak na przykład różeń. Wtedy najlepiej jest wybrać  podkład, który jest beżowo-żółty, o ciepłym odcieniu tłumaczy Magda Stępień. Takie kolory najlepiej neutralizują różowe tony i „przygaszą” zaczerwienienie pojawiające się na twarzy.