Loading the player ...

Wypowiedź: Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A

Obligacje, lokaty, fundusze inwestycyjne czy nieruchomości to tylko kilka możliwości ulokowania oszczędności. Jak ulokować pieniądze, żeby osiągnąć najwyższe zyski?

– Dla osób, które mają nadwyżki finansowe zdecydowanie polecam zakup nieruchomości. Jest to najlepsza lokata zarówno pod względem opłacalności, czyli stopy zwrotu, a także bezpieczeństwa – mówi newsrm.tv Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Przy wyborze nieruchomości, w której chcemy ulokować nasze pieniądze, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na lokalizację. Należy wybierać lokale położone w atrakcyjnych miejscach, blisko centrum, z dobrą infrastrukturą i dojazdem. Jeżeli kupujemy takie mieszkanie z zamysłem inwestycyjnym to prawdopodobnie będziemy chcieli je wynająć na długi okres, a w dalszej perspektywie sprzedać lub wykorzystać na własne potrzeby.

Jak mówi Małgorzata Ostrowska, w ostatnich latach wzrosła popularność aparthoteli, czyli usługi, która łączy w sobie apartament z hotelem i pozwala na wynajęcie mieszkania w systemie hotelowym – już od jednej doby. Są to inwestycje bardzo dochodowe. Inwestując w niewielkie mieszkanie, stopa zwrotu może sięgać aż do 8 proc. rocznie. Jest to ważne, ponieważ w porównaniu do lokat bankowych niejednokrotnie zarabiamy więcej.