Loading the player ...

Wypowiedź: Monika Siudem, właścicielka Waffle Bar

Gofry kojarzą nam się głównie z wakacjami, bitą śmietaną i morzem owoców. Niewiele osób wie, że słodkie dodatki można jednak zastąpić słonymi i wybrać gofra w wersji wytrawnej. Skąd pomysł na słone wafle i z czym je najlepiej jeść?

– Słone wafle jest to pomysł zaczerpnięty z podróży, z Kanady czy Ameryki. Skąd wykorzystanie w nich mięsa? Po prostu ciekawość wszystkich kuchni, które istnieją, ponieważ te wafle, które robimy są na bazie pomysłu amerykańskiego, ale nie są stricte amerykańskie – mówi newsrm.tv Monika Siudem, właścicielka Waffle Bar. Z czym jeść takie wafle? Ograniczeniem jest tak naprawdę tylko wyobraźnia. Smaki można łączyć na wiele sposobów, popularne są na przykład gofry z łososiem i wasabi czy z wołowiną i gorgonzolą.

Sekretem wafli jest to, że mięso jest zapiekane w cieście. Jak tłumaczy Monika Siudem, wyjątkowy smak wafla bierze się właśnie z tego mięsa, które piecze się w środku. Na wafla nakładane są różnego rodzaju dodatki, jak na przykład ser czy warzywa, a później jest on przecinany na pół i składany tak jak kanapka. Taki posiłek jest świetnym pomysłem na syty lunch czy kolację.