Loading the player ...

Wypowiedź: dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej, klinika Sthetic

Wiele kobiet zapomina o zmyciu makijażu przed snem czy po powrocie do domu i nie zdaje sobie sprawy, że jest on podstawą codziennej pielęgnacji naszej cery. Nawet najlepsze kremy nie będą w stanie sprawić, żeby nasza skóra wyglądała nieskazitelnie, jeżeli nie będzie ona dobrze oczyszczona.

– Bez codziennego dokładnego zmywania skóry naszej twarzy nie będziemy mieć ładnej, zdrowej skóry. Jeżeli też zwracamy uwagę na walkę z drobnymi niedoskonałościami, to pamiętajmy, że resztki makijażu, wszystko to, co zostaje na skórze może sprzyjać namnażaniu się bakterii i powstawaniu nowych, niechcianych wyprysków – mówi newsrm.tv dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Sthetic. Codzienny demakijaż jest również podstawą utrzymania jędrnej, gładkiej i młodej skóry.

Produkty do demakijażu powinno się dobierać do typu cery. Osoby o cerze tłustej powinny używać  żelów do demakijażu, a następnie spłukiwać twarz wodą, natomiast dla osób o cerze suchej odpowiednie do zmywania makijażu będą produkty w formie olejków bądź mleczek. Jak tłumaczy dr Aleksandra Jagielska, do demakijażu nie powinno się używać zwykłego mydła, ponieważ może to prowadzić do podrażnień oraz złuszczania się skóry.