Loading the player ...

Wypowiedź: Daria Widawska, ambasadorka Programu Edukacji Finansowej Dzieci „Cha-Ching”.

Daria Widawska uczy swojego syna wartości pieniądza. Gwiazda regularnie wypłaca dziecku kieszonkowe i pozwala mu je wydać na co tylko chce. Czy taka metoda się sprawdza? O tym opowiada sama Daria Widawska.

– Syn bardzo szybko zrozumiał o co chodzi, że pieniądze się ma i się je oszczędza, a jak się ma jeszcze więcej pieniędzy to można je później spożytkować – mówi newsrm.tv Daria Widawska,  ambasadorka Programu Edukacji Finansowej Dzieci „Cha-Ching” i dodaje – Pozwoliłam synowi wydawać pieniądze na to, na co chce, aczkolwiek nie zawsze jestem zachwycona tym, w jaki sposób gospodaruje swoimi finansami. Ograniczam mu cukry, które są wszechobecne a tutaj ciągle mamy jakieś lizaczki, gumy i inne słodycze.

Dawanie kieszonkowego okazało się też dobrym pomysłem. Syn Darii Widawskiej zrobił też swoim rodzicom niespodziankę. Jaką? – Podobało mi się, że zaprosił nas na lody. Nie spożytkował tych pieniędzy tylko dla siebie i chciał zrobić całej rodzinie przyjemność – wspomina aktorka.

Gwiazda chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi dawania dziecku kieszonkowego. Najbliższa okazja do takiego spotkania z Darią Widawską będzie już w niedzielę, 22 maja. Wtedy odbędzie się Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential. Dzieci będą miały szansę spotkać bohaterów programu edukacyjnego Cha-Ching i w lekki oraz przyjazny sposób dowiedzieć się, jak mądrze korzystać z pieniędzy.

– Kiedy słyszymy sformułowanie „edukacja finansowa”, na myśl przychodzi nam szkoła, klasówki, zadania. Edukacja finansowa powinna być realizowana każdego dnia, jako składnik codziennego życia dziecka. Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest rodzicowi rozmawiać o pieniądzach. A trzeba, to konieczne, jeśli chcemy przygotować nasze dzieci do dorosłego życia. Na Wrocławskim Pikniku Rodzinnym Prudential, wspólnie z zespołem Cha-Ching chcemy pokazać najmłodszym i ich rodzicom, że zabawa w finanse może być przyjemna i pożyteczna. Serdecznie zapraszamy! – mówi Daria Widawska, popularna aktorka i ambasadorka programu Cha-Ching.

Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential organizowany jest w ramach Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential i odbędzie się 22 maja w godzinach 11:00-15:00 przy Pergoli obok Hali Stulecia. Organizatorzy Pikniku oprócz spotkania z bohaterami Cha-Ching, gwarantują także moc przygód i atrakcji na stoiskach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla najmłodszych gości Pikniku. Główną ideą pikniku jest promowanie wspólnego spędzania czasu przez rodziny i pokazanie możliwości rozrywki, zabawy i edukacji poprzez zabawę.

Na stoisku Cha-Ching w godzinach od 11.00 do 15.00 przewidziane są animacje oparte o kreskówki edukacyjne programu. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci ciekawych gadżetów programu Cha-Ching. Dziećmi zajmą się wykwalifikowani animatorzy, którzy poprzez zabawę wprowadzą je w podstawowe funkcje pieniędzy. Będzie zatem mowa o zarabianiu, oszczędzaniu, wydawaniu i pomaganiu innym.