Loading the player ...

Wypowiedź: Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems

Aż 32 proc. Polaków nie podejmuje aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu, choćby takiej, jak rekreacyjne spacery, czy jazda na rowerze do pracy. Jak pokazuje badanie aktywności fizycznej i sportowej wśród Polaków – do Skandynawii, kraju żyjącego sportem jest nam ciągle daleko.

– Z badań Multisport Index wynika, że 68 proc. Polaków uprawia jakikolwiek sport przynajmniej raz miesiącu. To oznacza, że 32 proc. nie robi nic ze swoją aktywnością. Kiedy popatrzymy na tych najbardziej aktywnych, którzy ponad 3 razy w tygodniu uprawiają sport – jest to 30 proc. To zbliżona statystyka do krajów ościennych, trochę niższa niż na zachodzie Europy, ale ciągle daleko nam do Skandynawii, która żyje sportem – mówi Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems.

Każdy słyszał, że ruch to zdrowie. Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam wiele korzyści. Jedną z nich jest mniejsze prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób. Aktywność fizyczna powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi, reguluje przemianę materii, obniża ciśnienie krwi oraz ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych, zapobiega osteoporozie, wzmacnia system immunologiczny.

– Bardzo zachęcamy do tego, by zrobić pierwszy krok i stać się aktywnym. To poprawia nasze samopoczucie, dodaje energii, czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. W trakcie uprawiania sportu wydzielają się endorfiny, czyli popularny hormon szczęścia – dodaje Moreń.

Regularne ćwiczenia zadbają o ciało, zgrabną sylwetkę, a co za tym idzie – dobre samopoczucie i zwiększenie pewności siebie. Należy pamiętam, że wysiłek fizyczny pozwala też rozładować negatywne emocje, z którymi coraz częściej nie potrafimy sobie poradzić.