Loading the player ...

Wypowiedź: Doroty Osóbka, dietetyk, ekspert kampanii „Mam kota na punkcie mleka”

Wakacje oraz piękna pogoda sprzyjają organizowaniu imprez i pikników na świeżym powietrzu. Jeśli planujemy wakacyjne przyjęcie dla dzieci, warto zastanowić się nad przygotowaniem odpowiednich zdrowych przekąsek, które nie tylko trafią w gust maluchów, ale również dostarczą im energii do letnich zabaw. 

Podczas letniego pikniku w parku lub przyjęcia w ogrodzie najlepiej sprawdzą się potrawy, które łatwo można podzielić na niewielkie porcje i wziąć do ręki. Dobrym rozwiązaniem na tę okazję będą desery na bazie mleka i produktów mlecznych, wzbogacone sezonowymi owocami np. truskawkami, malinami czy borówkami.

Jak mówi newsrm.tv dietetyk Dorota Osóbka, kremowych ciast, słonych przekąsek czy chipsów nie należy podawać dzieciom podczas letnich zabaw. Nadwaga i otyłość nie są zjawiskiem rzadkim wśród dzieci dlatego ważne jest uczenie zdrowych nawyków żywieniowych maluchów. Jak zatem zaskoczyć dzieci na przyjęciu?

Naleśniki to bardzo proste w przygotowaniu danie, które uwielbiają właściwie wszyscy, łącznie z dziećmi. Dają wiele możliwości, zarówno pod względem przygotowania, jak i serwowania. Można je jeść na słodko i na słono. Na przyjęciu możemy do naleśników dodać owoce i polać je jogurtem.

Dobrym rozwiązaniem będą również gofry, które są prawdziwą kwintesencją lata. Możemy przygotować je wcześniej w domu, a podczas przyjęcia podać z dodatkami w postaci świeżych owoców, musów, twarożków, jogurtów czy niewielkiej ilości bitej śmietany. Jako deser świetnie sprawdzi się budyń własnej produkcji. Wbrew pozorom jego samodzielne wykonanie nie jest ani trudne ani czasochłonne. Do jego przygotowania wystarczy jedynie mąka, mleko, żółtka oraz masło. Wszystkie składniki łączymy ze sobą do momentu zagotowania i budyń gotowy.