Loading the player ...

Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego na temat przygotowania do egzaminów zewnętrznych.

Już niedługo rozpoczną się egzaminy. Chcielibyśmy, aby odbyły się one bezpiecznie i szczęśliwie dla zdających. Dlatego przygotowaliśmy wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną, z Głównym Inspektorem Sanitarnym wytyczne, jak bezpiecznie przeprowadzić egzaminy.

Szczegółowo opisujemy jak zachować dystans społeczny, przypominamy o tym, aby nie gromadzić się w większych grupach, używać swoich przyborów piśmiennych, na sali egzaminacyjnej już nie będziemy musieli nosić maseczki.

Dyrektorzy dostali szczegółowe informacje, jak ustawić ławki, jak przygotować szkołę na przyjęcie ósmoklasistów, maturzystów, czy uczniów szkół branżowych i szkół policealnych oraz techników.

Te egzaminy przebiegną w dobrej atmosferze. Życzymy udanych, zdanych egzaminów.

Informacje nt. harmonogramu egzaminów

Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.