Loading the player ...

Wypowiedź: Bartosz Chytła, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Bank.

Bank SMART i BIZ Bank znikają z rynku. Z końcem października zostaną zastąpione przez nowy bank, Nest Bank. Umowy zawarte z klientami mają być kontynuowane na dotychczasowych zasadach.

 – Nazwa banku będzie zmieniona na początku listopada. Wtedy wszystkie marki zupełnie znikną – mówi newsrm.tv Bartosz Chytła, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Bank i dodaje. – Bank został utworzony dla rodzin. Rodzina bez względu na to czy jej potrzeby pochodzą z działalności gospodarczej czy też z umowy o pracę ma bardzo podobne potrzeby. My chcemy w tym uczestniczyć.

Nest Bank jest jednym z banków, który uwzględnia środki z rządowego programu „Rodzina 500 Plus” w ocenie zdolności kredytowej. Natomiast właściciele mikrofirm powinni mieć szybki dostęp do kredytów. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Banku kredyt dla profesjonalistów udzielany jest w ciągu 5 minut, a środki udostępniane nawet po 24 godzinach.

Zarządzający postawili też na rozwój sieci placówek, które bardziej przypominają kawiarnię niż bank. – Dobrze zaprojektowane wnętrze ma wpływ na komfort klienta, dlatego zdecydowaliśmy się na naturalne drewno i ciepłe kolory w oddziałach – mówi Maciej Pichlak, dyrektor marketingu Nest Banku.. – Nasze oddziały są przytulne, aż chce się do nich wejść. W ten sposób zmniejszamy dystans. W badaniu oceniającym wygląd nowego wystroju naszych oddziałów konsumenci najczęściej wskazywali na takie cechy jak przytulność wnętrza, bliskość, przyjazność, ciepło, swojskość, kameralność i skojarzenie z kafejką.

Obecnie bank ma 52 placówki własne i ponad 40 uruchomionych w ramach franczyzy, którą chce rozwijać głównie w mniejszych miastach. Docelowo, po kilku latach sieć oddziałów franczyzowych ma liczyć 300 placówek. Równolegle prowadzone są intensywne prace nad nowymi funkcjonalnościami w bankowości internetowej i mobilnej, która ma pełnić funkcję narzędzia do zarządzania domowymi finansami.

Kolorami banku są brązowy i niebieski. Logo natomiast stylizowane jest na odręczny podpis, a sama nazwa odwołuje się do angielskiego słowa „nest”, które oznacza „gniazdo”.

Nest Bank jest marką handlową FM Banku PBP SA, działającego dotychczas na rynku pod dwiema markami: Bank SMART i BIZ Bank. Z końcem października dotychczasowe marki handlowe, podobnie jak nazwa FM Bank PBP SA, zostaną zastąpione jednolitą marką handlową i nazwą Nest Bank. Zastąpienie dotychczasowych marek handlowych i nazwy nie będzie miało wpływu na umowy zawarte przez klientów z FM Bankiem PBP SA – będą one kontynuowane na dotychczasowych zasadach przez Nest Bank.