Loading the player ...

Wypowiedź: Józef Wancer, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas

Nie ma już Banku BGŻ i BNP Paribas Bank Polska. Teraz jest jeden bank o nazwie Bank BGŻ BNP Paribas. Połączenie obu instytucji nastąpiło 30 kwietnia 2015 r. wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

– W tej chwili nic się nie zmienia. Klienci nawet nie zauważą tego, że zmieniliśmy strukturę naszego banku. Wszystkie zmiany są raczej wewnętrzne, czyli np. nasze IT, systemy. Dla klientów bez zmian pozostają: numery kont, PIN-y – mówi newsrm.tv Józef Wancer, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

Mniej natomiast będzie oddziałów. Bank już zapowiedział, że niektóre znikną. Natomiast mają powstać też nowe, w miejscach, w których do tej pory nie było oddziału. Bank planuje także rozszerzyć swoją ofertę o nowe produkty.

Połączenie obu banków oznacza także zmiany dla pracowników: – Jeżeli chodzi o kadry to podpisaliśmy umowy ze związkami zawodowymi. Jak w każdej takiej sytuacji gdzie banki się łączą będą zmiany. Będzie mniej pracowników, ale będzie więcej niż było poprzednio w jednym czy drugim banku – dodaje Prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

W najbliższych miesiącach planowany jest rebranding oraz ujednolicenie oferty Banku BGŻ BNP Paribas. Na obecnym etapie banki działają jeszcze pod odrębnymi markami Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska. Zgodnie z planem, do końca 2016 r. nastąpi połączenie operacyjne prowadzące do powstania jednolitej organizacji.