Loading the player ...

Wypowiedź: Michał Tekliński, prezes zarządu Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Batman, Spider-Man, Superman, Avengers i inni superbohaterowie podbijają nie tylko kina ale także rynek monet kolekcjonerskich. Już niebawem na rynku pojawi się kolejna gratka. Na monetach zobaczymy bohaterów Gwiezdnych Wojen.

– Teraz od przeszło roku obserwujemy zupełnie nowy trend na rynku monet kolekcjonerskich.  Rośnie sprzedaż tradycyjnych prezentowych monet oraz coraz lepiej sprzedają się monety tzw. tematyczne. Na Polskim rynku co ciekawe bardzo dobrze sprzedają się monety z motywami komiksowymi np. superbohaterowie, Avengers – mówi newsrm.tv Michał Tekliński, prezes zarządu Mennica Wrocławska, Grupa Goldenmark.

Na tym nie koniec. Pojawiają się także monety wykorzystujące niekiedy nawet specjalne techniki np. można sobie zrobić selfie z Batmanem. Z końcem roku pojawi się coś dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen. Wraz z premierą nowego odcinka sagi na rynku pojawi się nowa seria monet związanych z filmem.

Monety kolekcjonerskie to także coraz częściej forma oryginalnego prezentu. – Swoim bliskim można sprezentować monetę na przeróżne okazje np. z okazji chrztu, na rocznicę czy na urodziny. Tego typu oferta jest bardzo szeroko rozchwytywana przez naszych klientów, którzy sami przychodzą i pytają o taką ofertę – dodaje Michał Tekliński.

Sam rynek produktów kolekcjonerskich coraz prężniej się rozwija.  Jak szacuje Mennica Wrocławska w obecnym roku zanotowano wzrost zainteresowania o ponad 80 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.