Poznaj nową rodzinę płyt głównych opartą na chipsecie AMDX470

Od czasu wydania w zeszłym roku platforma AMD Ryzen™ ożywiła rynek komputerów stacjonarnych oferując moc obliczeniową procesorów wielowątkowych wraz z wygodnymi możliwościami podkręcania i wydajnością gamingową. Pierwsza fala tych produktów wywołała prawdziwą burzę na rynku i miała wpływ na praktycznie wszystkie kategorie sprzętowe: począwszy od niedrogich komputerów o doskonałym stosunku ceny do wydajności, aż po systemy o najwyższych specyfikacjach przeznaczone dla graczy i twórców treści. Teraz firma ASUS jest gotowa na drugą falę, oferując nową rodzinę płyt głównych opartych na nowym chipsecie AMD X470. Chipset X470 został zaprojektowany w celu dodatkowego zwiększenia wydajności następnej generacji procesorów AMD Ryzen z serii 2000 o nazwie kodowej Pinnacle Ridge, ale zachowuje przy tym kompatybilność wsteczną z aktualnymi procesorami Ryzen.
 
Nasza seria X470 obejmuje sześć płyt głównych, a każda z nich posiada swojego wyjątkowego ducha. Nowej gamie produktów przewodzą ROG Crosshair VII Hero i jej bliźniaczka z kartą Wi-Fi, oferując wzornictwo w stylu stealth i opcje dla poważnych overclockerów, doświadczonych entuzjastów oraz graczy. Spokrewniona z nimi płyta główna Strix X470-F Gaming posiada takie zalety jak łatwe dostrajanie systemu oraz całkiem nowy poziom personalizacji – w bardziej korzystnej cenie, natomiast na płycie Strix X470-I Gaming zmniejszono wszystko do formatu mini-ITX z myślą o zastosowaniu w systemach o kompaktowej obudowie.
 
TUF X470-PLUS Gaming podąża w innym kierunku oferując komponenty klasy wojskowej, korzystając na współpracy z partnerami z branży komputerowej i głównie koncentrując się na umożliwieniu funkcjonalnej integracji sprzętu, która rozciąga się znacznie dalej poza samo dopasowanie wyglądu. Wychodząc poza coraz bardziej dominujący obszar gamingowy, płyta główna Prime X470-PRO jest poważną alternatywą dla twórców treści oraz użytkowników potrzebujących systemu do codziennej pracy. Zapewnia ona przy tym nowy poziom udoskonaleń dla użytkownika oraz wzornictwo inspirowane futurystyczną architekturą.